З днем народження!!! Транзистору 70 років!!!!

    Вважається, що після тривалих спроб створити прототип точкового транзистора, 16 (15 — 17) грудня 1947 фізик-експериментатор Уолтер Браттейн, який працював з теоретиком Джоном Бардином, зібрав перший працездатний точковий транзистор в лабаратории Bell Labs.

   15 або 16 грудня 1947 року Браттейн сконструював контактний вузол з пластмасовою трикутної призми з наклеєною на неї смужкою золотої фольги. Акуратно розрізавши фольгу бритвою, Браттейн отримав зазор між колектором і емітером шириною близько 50 мікрон. 16 грудня Браттейн притиснув контактний вузол зазором до поверхні германієвої пластини, створивши перший працездатний точковий транзистор. 23 грудня 1947 року Браттейн продемонстрував колегам транзисторний підсилювач звукових частот з п’ятнадцятикратне посиленням по напрузі. На частоті 10 МГц посилення склало 20 дБ при вихідній потужності 25 мВт. А 24 грудня Браттейн продемонстрував перший транзисторний генератор.

   Керівництво Bell Labs, розуміючи важливість події, посилило відділ Шоклі фахівцями і на деякий час засекретило проект. Публіка дізналася про винахід транзистора 30 червня 1948 року на відкритій презентації транзистора в Нью-Йорку, приуроченій до виходу статей в Physical Review. За місяць до цієї події в Bell Labs відбулося таємне голосування з вибору імені нового приладу. Відкинувши занадто довге «напівпровідниковий тріод» (semiconductor triode), фактично невірне «триод на поверхневих станах» (surface states triode) і незрозуміле «йотатрон» (iotatron), Bell Labs затвердила «транзистор» (transistor) — від англ. transconductance (провідність) або transfer (передача) і varistor (варістор, керований опір).

Сучасний макет транзистора Бардіна та Браттейн.

Картинки по запросу транзистор

З цього моменту види корпусів транзисторів змінилися до невпізнання !!!!

Картинки по запросу транзистор

Обсуждение закрыто.