Подборка Новости

Надії радіоаматорів можуть виправдатися

     Сьогодні відбулось чергове засідання з підготовки до Всесвітньої Конференції з Радіозв’язку — 2019 (World Radiocommunication Conference 2019). Учасники — Адіністрація звя’зку, спецкористувачі, НКРЗІ, Нацрада з питань телебачення та радіомовлення, УДЦР, т.і. Радіоаматорів України представляла ГО Ліга радіоаматорів України в особі президента.
     Основне питання, що стосується радіоаматорів та виноситься на BKP-2019, — розширення діапазону 50 МГц в рамках рекомендацій ITU.Враховуючи плани розвитку та впровадження технологій DVB-T / DVB-T2 частково починаються відключення передавачів, що транслюють канали у метровому діапазоні. Впровадження цифрового ТБ та відключення каналів аналогового ТБ є зобовязанн’ям України. Терміни впровадження неодноразово переносились з технічно-організаційних питань, але станом на сьогодні контролюються Кабміном та Адміністрацією президента. Відключення передавачів надасть можливість на законодавчому рівні розширити діапазон для радіоаматорів, скасувати процедуру погодження з УДЦР розташування радіоаматорських передавачів та їх впливу на прийом першого телевізійного каналу, а також переглянути рівень потужності випромінювання в бік збільшення. Насправді, неофіційно, майже всі радіоаматори, хто бажає, як з дозволом, так і без нього, використовують можливість проводити зв’язки в діапазоні 50 МГц, часто порушуючи ліцензійні умови в частині використання дозволеної смуги частот а також по потужності випромінювання. База порушників в УДЦР постійно збільшується. Прохання дотримуватись ліцензійних умов. Прикрим випадком перед початком засідання став пікет приблизно з 20-25 осіб, що представлялися як ВРЛ, а насправді були працівниками компанії Rig-Expert та її дилерами.Вимоги до учасників засідання: ультимативне негайне приведення та затвердження радіоаматорських смуг частот до діючих в деяких країнах Європи та затвердження нових частотних присвоєнь в діапазоні 50…54 МГц та 1,2 ГГц .
    Особисто у мене складалось враження, що мітингарі взагалі не знайомі з законодавчою базою та процедурою погоджень частотних присвоєнь та внесення змін до плану радіочастот. Насправді, всі учасники засідання заінтересовані в якнайшвидшому відпрацюванні процедур, проведенні необхідних заходів та приведення радіочастотного ресурсу до рекомендацій ITU. Жодного заперечення з боку представників офіційних органів не було. Вважаю за необхідне нагадати ініціаторам пікету і особисто Денису Нечитайлову, що перш ніж брати на себе відповідальність за багатотисячну радіоаматорську спільноту України, треба ознайомитись із законодавчою базою і процедурою прийняття та затвердження рішень. І найголовніше: радіоаматорство — це не комерційний проект, тому уважно дивитися на ті дозволи, що були видані. Державні органи мають право не тільки видавати дозволи, але потім і контролювати їх дотримання. Окремо зауважу, що необхідна робота з приводу вивільнення діапазонів радіочастот та приведення їх до рекомендованих ITU ведеться, але, оскільки в Україні проводиться ООС, вивільнення частотного ресурсу для радіоаматорів та переведення їх до частот загального користування у випадку, коли ці частоти використовуються засобами, що підпорядковані Генштабу, не є короткостроковою процедурою.
Кириленко А.П., UT3UY
Президент ЛРУ

Експедиція EM5C з Леськівського замку

 16 та 17 червня 2018 року в рамках 9-го World Castles Weekend ( WCW-2018) наші колеги радіоаматори Монастирищенського району та міста Умань Черкаської області провели радіоекспедицію в село Леськове Монастирищенського району (CH-17) для активації і ефірі Леськівського замку.З території замку на всіх КХ-дапазонах всіма видами випромінювання працювала радіостанція EM5C. Зв’язки з цією радіостанцією 16 , 17 червня 2018 року зараховуються на дипломи «World Castles Award — WCA» (UR-00248) та «Замки України” (CH-006). Леськівський замок активується вперше. Всі QSO за 15 — 17 червня 2018 року будуть підтверджені QSL карточками через QSL бюро ЛРУ. QSL менеджер — UR7CF

Замок 075

UR7CF, UR5CTS, UT6CW, UT5CN, UR3CKO, UZ1CA, UT3CW, UR5CJN,UR5CON

присів — UT2CM


UR5CJN  і  US1CT проводять QSO

Молнии в Черкасской области!!!

Уважаемые коллеги!!

По действующей статистике молниевых разрядов, за прошедший период, на Умань и Христиновку пришлось свыше 7500 разрядов, Монастырище и Звенигородка — до 5000 разрядов, Золотоноша и Драбов — 9500, Чигирин и Ирклиев — 6500, Черкасский район — 6500. Во избежание повреждения антенных конструкций и фидерного оборудования — рекомендуется в ближайшие дни (до 20 июня) не выходить в эфир и заземлить все действующее антенное хозяйство. Пронаблюдать в он-лайн режиме прохождение грозовых фронтов возможно на нашем сайте.

Картинки по запросу молния фото

Z6 Косово

Генеральний секретар ITU

За дорученням адміністрації Сербії від 16 березня 2018 р. Про використання Call Sign серії Z6 на аматорських радіостанціях Косово, я хотів би представити наступну заяву:

«… Відповідно до статті 19 Регламенту радіозв’язку, зокрема її положень № 19.28В та 19.33, управління міжнародними серіями call signs є прерогативою ITU. Серія call signs може бути виділена тільки адміністраціям держав-членів ITU на світових конференціях по радіозв’язку або, між конференціями радіозв’язку Генеральним секретарем ITU. У зв’язку з цим увагу адміністрацій ITU привертає той факт, що ITU не виділяла серію Z6 для будь-якої з її держав-членів. Отже, використання будь-яким суб’єктом call signs серії Z6 без офіційного розподілу та згоди ITU є неавторизованим та незаконним використанням цього міжнародного ресурсу нумерації…»

* Це визначення не зачіпає позицію щодо статусу і відповідає Резолюції 1244 РБ ООН та думкою ICJ щодо декларування незалежності Косово.

EM5C з Леськівського замку

EM5C qsl

16 та 17 червня 2018 року в рамках 9-го World Castles Weekend ( WCW-2018) радіоаматори Монастирищенського району та міста Умань Черкаської обдасті планують провести радіоекспедицію в село Леськове Монастирищенського району для активації і ефірі Леськівського замку. З території замку на всіх КХ-дапазонах всіма видами випромінювання буде працювати радіостанція EM5C. Зв’язки з цією радіостанцією 16 та 17 червня 2018 року зараховуються на дипломи «World Castles Award — WCA» (UR-00248) та «Замки України” (CH-006). Леськівський замок активується вперше. Всі QSO за 15 та 17 червня 2018 року будуть підтверджені QSL карточками через QSL бюро ЛРУ. QSL менеджер — UR7CF

Рождения CNN

1 июня 1980г, 38 лет назад начал вещание канал новостей CNN, ставший одним из самых успешных проектов в истории мирового телевидения.

edward terner

Эдвард Тернер

    В 1970 году предприимчивый американец Роберт Эдвард Тернер (муж голливудской кинозвезды Джейн Фонды) купил две скромные телестанции в Атланте и в Шарлотте. За три года ему удалось превратить их в прибыльную компанию TBS – Turner Broadcasting System, которая к 1975 году вышла на общенациональное вещание. В конце 1970-х годов Тернер решил создать круглосуточный кабельный телеканал новостей. Многие его коллеги, занимающиеся телеиндустрией, сочли эту идею совершенно безнадежной и заверяли Тернера, что зрители никогда не будут смотреть такое количество новостей. Однако Тернера это не смущало. В 1979 году он продал Атлантский канал за 20 млн. долларов и вложил их в новый проект. 1 июня 1980 года в 6 часов вечера в Атланте начал вещание круглосуточный кабельный канал новостей CNN – Cable News Network. Поначалу канал имел всего 1,7 млн. подписчиков и приносил огромные убытки. Однако Тернер не сдавался, а его энтузиазм вдохновлял всех сотрудников. У CNN было одно важное преимущество перед конкурентами: важнейшие события транслировались в прямом эфире, а не в вечерний прайм-тайм, как на других каналах. В июне 1982 года CNN начал вещание на Японию, в сентябре 1985 года – на Европу. Во время военной операции США «Буря в пустыне» в 1991 году канал вел прямую трансляцию из зоны боевых действий в Персидском заливе. Репортажи с места событий собрали наибольшую в истории телевидения зрительскую аудиторию – 10,8 млн. человек! В августе 1991 года во время ГКЧП в Москве CNN освещал в прямом эфире все события, а в 1993 году его операторы сумели передать весь накал страстей, бушующих в России у Белого дома. Сегодня передачи CNN смотрят в более чем 200 странах мира около 1 миллиарда человек.

QSL info

QSL HK3C —> M0URX стал новым QSL-менеджером John’а, HK3C. Tim также займется рассылкой карточек за связи со старыми позывными Johnа HK3AK и HK3OZ. Дизайн новой QSL будет разработан в ближайшее время.

DX info

PJ2/SV2AEL Кюрасао

Томас, SV2CLJ сообщил dxnews.com, что Саввас, SV2AEL будет активен с острова Кюрасао с 10 по 15 мая, IOTA SA — 099, позывным PJ2/SV2AEL.
Последние DX споты PJ2/SV2AEL
Он будет активен на КВ диапазонах.
QSL через домашний позывной директ, LOTW, eQSL, QRZ Log Book.
Адрес для QSL директ: SAVVAS PAVLIDIS, P.O.BOX: 22013 TRIANDRIA, THESSALONIKI, 55310, Greece.

PJ2/SV2AEL Кюрасао DX Новости

Кюрасао. Автор фото — Фалко Эрмерт.

День Радио у наших коллег в Умани!!

Умань7.05.18

 1ряд — присіли зліва направо UR5CO,UZ1CA,UR4CW,UR3COF,UR5CCC,UR5CFA,UR2CAF.

2ряд — стоя US1CT,UT5CN,UR5CJN,UT5CO,UT3CW,UY1CQ,UR3CCO,UT6CW,UR1CAF,US5CFA.

Наші друзі з Уманьського радіоклубу (7 травня 2018. ДЕНЬ РАДІО)

DX info

HB0 — Dieter, DL1AWD, и Felix, DL6JF, в течение 24-28 апреля будут активны как HB0/DL1AWD и HB0/DL6JF из Лихтенштейна. Они будут работать CW и цифровыми видами на HF-диапазонах. QSL via home calls.

Похожее изображение

Дни активности Украины на 50 МГц на FT8

Уважаемые коллеги!

Предлагается проведение дней активности Украинских станций:

С 01.05.2018 (00.00UTC) по 31.05.2018 (23.59UTC)

Диапазон:

Mode: FT8

Freq: 50,278 MHz (ONLY!)

Self-spotting РАЗРЕШЕН!!!

Подведение итогов среди Украинских станций:

-Наибольшее количество корреспондентов

-Наибольшее количество стран DXCC

-Наибольшее количество больших квадратов QRA (4 знака)

Подведение итогов среди иностранных станций:

-Наибольшее количество корреспондентов из Украины,

-Наибольшее количество больших квадратов Украины

При выполнении условий дипломов WAO и WASU

(см. http://www.vhf-uarl.org/publ/vhf_diplomy_ukrainy/8)

указанные дипломы выдаются бесплатно.

Победители по вышеуказанным категориям будут награждены памятными плакетками, среди участников дней активности из Украины (проведших не менее 50 связей) будет разыгран ценный приз.

При проведении связи для зачета обязательно принимать и передавать  полный квадрат (4 цифры) QRA-локатора.

Отчеты, с указанием количества стран, корреспондентов и больших квадратов направлять на электронный адрес:

ur50activity@ukr.net

Приглашаются все неравнодушные к развитию FT8 на диапазоне 50МГц в рамках разрешенной полосы частот!

73!

VHF Committee UARL

IMD info

INTERNATIONAL MARCONI DAY —> Организуемый Cornish Radio Amateur Club’ом, Междунардный Маркониевский день (IMD) представляет собой 24-часовое мероприятие, которое проводится ежегодно в годовщину со дня рождения Гульельмо Маркони (25 апреля 1874 г.). Это не контест, а возможность для радиолюбителей всего мира провести связи с историческими местами, связанными с деятельностью Маркони, используя КВ-аппаратуру. В этом году он будет проходить 21 апреля с 00.00 по 23.59 UTC.

Диплом 70-летия государства Израиль

Цього року Ізраїль відзначає 70-ти річчя незалежності. Радіоаматори Ізраїлю будуть використовувати спеціальні префікси 4X70 протягом періоду в 70 днів.

Протягом цього періоду в ефірі будуть 7 аматорських станцій (включно “джокером” 4Z70IARC).
Спеціальний диплом видається всім АРС, які проведуть зв’язки із 6-ма спеціальними станціями, які своїми суфиксами формують слово “ISRAEL”, 4Z70IARC можна використати тільки один раз, на заміну букви, якої не вистачає.

Позивні спеціальних станцій: 4X70I, 4X70S, 4X70R, 4X70A, 4X70E, 4X70L та 4Z70IARC.

Умови диплому (диплом безкоштовний, електронний варіант):
1. Категорії : MIXED, SSB, CW, DIGITAL та SWL.
2. Джокер: 4Z70IARC. Для отримання диплому можна спрацювати з 5-ма спеціальними станціями і з 4Z70IARC, який замінить букву, якої не вистачає.
3. Період роботи спеціальних станцій:
a. Початок: 0000 UTC 22 квітня.
b. Закінчення: 2359 UTC 30 червня.
4. Діапазони: всі, від 160 метрів до 144 MHZ.
5. Види: SSB, CW та Digital.
6. Повторні зв’язки дозволені лише різними видами випромінення, незалежно від діапазонів.
7. QSL: Журнали будуть завантажені в LOTW та eQSL.
8. ON LINE перевірка на диплом: Кожна із станцій буде завантажувати свій лог щоденно. Кожний заявник може перевіряти активність і статистику на http://iarc.org/livelog/
Статистика відображатиме кількість QSO з кожною з семи станцій. Коли Ви виконаєте всі вимоги, а саме спрацюєте з 6 -ма необхідними станціями, в статистиці це відобразиться і стане можливим згенерувати диплом, який потім буде надіслано на Ваш e-mail як файл PDF.

info 4Z4DX

YOTA info

YOTA 2018 —> South African Radio League (SARL) будет принимать у себя 80 молодых радиолюбителей в возрасте от 16 до 25 лет из 34 стран в рамках 8-го лагеря Youngsters on the Air (YOTA), который будет проходить в провинции Gauteng 8-15 августа. Это ежегодное мероприятие на неделю сбирает вместе молодых операторов из ассоциаций стран-членов 1 района IARU, предоставляя им возможность ознакомиться с другими национальными обычами и культурами, способствуя развитию дружбы и духа доброй воли между представителями разных стран и приобретению новых радиолюбительских навыков.

НАШЕМУ САЙТУ 3 ГОДА!!!

3

Уважаемые коллеги!!!!

Нашему сайту сегодня исполнилось ровно 3 года, как его доменное имя было впервые опубликовано в доменных серверах. Я хочу поздравить с этой небольшой датой весь состав нашего радиоклуба и коллективной радиостанции, без которых бы он просто не существовал бы и выразить благодарность всем коллегам, принявшим участие в разработке, подготовке, наполнении и публикациях здесь. Изначально сайт создавался как средство отображения работы нашей общественной организации — городского радиоклуба и планировался как информационная доска в интернете для членов клуба. Совсем неожиданно, по статистике, за эти три года наш посетило более 25 000 пользователей интернета из 146 стран мира. На сайте выложено более 2000 публикаций различной тематики, которую пользователи просмотрели более 200 000 раз. Это говорит о том, что сайт стал становится популярным не только в пределах города и области, но и ближнего зарубежья… Со стороны администрации сайта, мы постараемся продолжать публиковать интересные статьи и очерки, а так же спортивную информацию, касательно радиоспорта и различных мероприятий в мире радио.

Администратор.

« Предыдущие